صفحه اصلی   ورود کاربران   چاپ صفحه  
امـروز : شنبه 1 مهر 96

گروه مهندسی تولیدات گیاهی
 معرفی
در نظام آموزش هاي کاربردي ، مطالعه و بررسي در زمينه کاشت و پرورش گياهان باغي و زراعي ، اصلاح و انتخاب ارقام مناسب و برداشت ، نگهداري و بازار رساني صحيح محصولات آنها موضوع رشته مهندسي توليدات گياهي را تشکيل مي دهد. هدف از ايجاد دوره کارشناسي رشته مهندسي توليدات گياهي تربيت افراد متخصصي است که بتوانند با فعاليت در زمينه هاي مختلف توليدي ، برنامه ريزي منطقه اي و مطالعه روش هاي افزايش بهره وري از منابع توليد ، برنامه هاي توسعه کشاورزي را بهبود بخشند.

توسعه کشت و افزايش بهره وري محصولات زراعي و باغي با رعايت مسادل توسعه پايدار و تأکيد بر حفظ محيط زيست تنها از طريق اصلاح ساختار سنتي و بکارگيري اطلاعات علمي و فني نوين امکان پذير است و اين امر مهم مستلزم تربيت کارشناساني است که علاوه بر داشتن تجربه و مهارت لازم براي توليد محصولات مختلف ، از آخرين دستاوردهاي علمي و پژوهشي نيز برخوردار باشند.

بر اساس آيين نامه ها و ضوابط آموزشي مصوب شوراي عالي برنامه ريزي طول دوره مهندسي توليدات گياهي دو سال است و دانشجويان قادر خواهند بود که اين دوره را بطور متوسط در مدت مذکور بگذرانند. حداکثر مجاز طول تحصيلات اين دوره سه سال مي باشد.هر سال تحصيلي شامل دو نيمسال است و در هر نيمسال 16 هفته کامل آموزشي وجود دارد.نظام آموزشي اين دوره واحدي است و براي هر واحد درس نظري در هر نيمسال 16 جلسه آموزش کلاسي در نظر گرفته شده است.

تعداد واحد هاي درسي دوره کارشناسي ناپيوسته مهندسي توليدات گياهي شامل 70 واحد به شرح زير است:
دروس عمومي :                                       9 واحد
دروس پايه :                                            17 واحد
دروس اصلي :                                         22 واحد
دروس تخصصي : ( گرايش باغباني )        22 واحد

- فارغ التحصيلان اين رشته مي توانند با هدايت و نظارت بر فعاليت کاردانان تکنولوژي توليدات گياهي در موارد زير نقش و توانايي خود را ايفا نمايند.
- برنامه ريزي ، اجرا و مديريت برنامه هاي توليدي در بخش خصوصي ، تعاوني ، مجتمع هاي کشت و صنعت و يا واحد هايي از سازمان هاي دولتي که عهده دار اجراي برنامه هاي توليد زراعي و باغي هستند.
- کارشناس مراکز آموزشي ، پژوهشي و ترويجي در مراکز استان و شهرستان ها
- مجري واحد هاي توليد بذر و نهال
- همکاري در اجرا ي طرح ها و پروژه هاي تحقيقاتي

داوطلبين اين رشته علاوه بر داشتن شرايط عمومي دوره کارشناسي ناپيوسته و شرايط اختصاصي دوره کارشناسي ناپيوسته رشته هاي کشاورزي و منابع طبيعي بايد فارغ التحصيل يکي از رشته هاي امور زراعي و تکنولوژي توليدات گياهي باشند.​ اعضای هیئت علمی


نسیبه پورقاسمیان
استادیار
دکترا
زمینه تحقیقاتی : 
آدرس پورتال : http://academicstaff.uk.ac.ir/naporghasemian
پست الکترونیکی: 
pourghasemian_n@uk.ac.ir
تلفن:

 
روح الله مرادی
استادیار
دکترا زراعت-دانشگاه فردوسی مشهد
زمینه تحقیقاتی : 
آدرس پورتال : http://academicstaff.uk.ac.ir/romoradi
پست الکترونیکی: moradi
@uk.ac.ir
تلفن:

 

مهدی نقی زاده
استادیار
دکترا
زمینه تحقیقاتی : 
آدرس پورتال : http://academicstaff.uk.ac.ir/managhizadeh
پست الکترونیکی: 
naghizadeh@uk.ac.ir
تلفن:

   

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه شهید باهنر کرمان مي باشد.